Ortodoncja - System Damona

Leczenie Systemem Damona to klinicznie sprawdzony sposób terapii wad zgryzu, który wyrównuje zęby delikatniej i pozytywnie zmienia estetykę twarzy, w większości przypadków bez ekstrakcji i bez aparatów rozrywających szew podniebienny.
System Damona to unikalna filozofia leczenia ortodontycznego, która poza wyrównaniem zębów kreuje szerokie, piękne uśmiechy. Bierzemy pod uwagę wygląd twarzy pacjentów, profile i inne elementy wyglądu, decydujące o tym jak będą oni wyglądać w wieku 40, 50 lat i później. Rezultaty leczenia Systemem Damona wpływają na całe ich życie.

Ile czasu trwa leczenie?
Czas leczenia może różnić się w zależności od przypadku, jednak badania wykazały, że terapia prowadzona z udziałem aparatów Systemu Damona trwa do sześciu miesięcy krócej niż leczenie prowadzone z udziałem tradycyjnych aparatów.
Inna korzyść: Podczas leczenia wymagana jest znacznie mniejsza ilość wizyt.

Oczywiste zalety Systemu Damona
Aparaty bezligaturowe, które nie wymagają „dowiązywania” drutów są łagodne dla zębów i tkanek.
Zaawansowana technologia, druty z pamięcią kształtu, które szybko przesuwają zęby i wymagają mniejszej ilości regulacji oraz wizyt kontrolnych.
Klinicznie potwierdzone rezultaty terapii, która nie tylko prostuje zęby ale również poprawia estetykę twarzy.

Czy jeżeli System Damona działa tak szybko, to oznacza, że jest „ostry” i niebezpieczny?
Nie. W istocie, System Damona jest taki szybki, ponieważ wykorzystuje dużo delikatniejsze, bardziej równoważące się siły biologiczne niż ma to miejsce przy leczeniu zamkami konwencjonalnymi. Mniejsze tarcie systemu zapewnia uzyskanie właściwej pozycji zębów i poprawioną harmonię twarzy.

Czy moje zęby będą „bolały” po wizytach kontrolnych?
Stosowane bardzo lekkie „pamiętające kształt” druty tytanowe prowadzą łagodnie Twoje zęby do ich idealnej pozycji. Wielu ludzi odczuwa bardzo niewielki dyskomfort.

Czy rezultaty leczenia są stabilne?
Rezultaty leczenia Systemem Damona zostają na zawsze. Ponieważ większość zębów ma tendencje do powrotu do dotychczasowych pozycji, po leczeniu może okazać się konieczne zakładanie na noc wyjmowanego retainera – takiego jak szyna – jako kontynuacji leczenia.

Czy zamki są duże i grube?
Już nie! Zamki są dużo mniejsze niż były kilka lat temu, stosowane są nowe materiały, aby uczynić je bardzo dyskretnymi.

Co w przypadku leczenia dorosłych?
Bez problemu. Dorośli mogą być leczeni szybciej, łatwiej i co najważniejsze z bardzo dobrymi rezultatem.