Implanty autoryzowane w naszej Klinice

W naszej praktyce wykorzystujemy wiele systemów implantologicznych, które dostosowujemy do indywidualnych potrzeb naszych pacjentów.
Najczęściej stosowane implanty to implant Bicon®, implant Ankylos®, największej firmy implantologicznej Dentsply Friadent, oraz implant firmy ICX templant.
Ankylos®: Implant przyjazny dla tkanek. Cechuje go wysoki odsetek długoczasowego powodzenia. Solidny i stabilny, można na nim polegać, od ponad 20 lat: Ankylos® C/X ze swoją przewidywalnością, naturalną estetyką i najwyższą mechaniczną stabilnością jest odpowiedzią dla wszystkich wskazań klinicznych. Niezwykle doskonałe przyjazne dla tkanek połączenie implantu z łącznikiem nie wykazuje mikroruchów i stanowi prawie całkowitą barierę dla bakterii. Zapobiega resorbcji kości zapewniając stabilne i zdrowe tkanki twarde i miękkie.

ICX templant: Należy do światowej czołówki firm produkujących implanty. Implant wyróżnia się innowacyjnością oraz atrakcyjną ceną.

  

 

baner_AA.jpg

BICON….SHORT IMPLANTS – MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ

 

Implanty Bicon chronią struktury anatomiczne pacjenta i w odróżnieniu od wszystkich innych implantów/systemów implantologicznych pozwalają w dużej części wyeliminować konieczność przeprowadzania szeregu zabiegów około implantacyjnych; takich jak np. podniesienie dna zatoki ( sinus lift), przeszczepy bloków kostnych...Zabiegi te z jednej strony dodatkowo traumatyzują pacjenta, znacznie wydłużają zabieg w czasie i podnoszą koszty leczenia.

Bicon to ponad 30 lat doświadczeń klinicznych w konstrukcji krótkich implantów.

- Więcej powierzchni do integracji z kością – Implanty Bicon nie mają gwintu tylko lamele/pierścienie otaczające implant na całej długości, które diametralnie zwiększają powierzchnię implantu. Każdy z implantów Bicon posiada minimum 30% większą powierzchnię do integracji z kością w porównaniu do każdego innego implantu o tych samych rozmiarach ( średnicy i długości). Dzięki temu, mimo znacznie mniejszych rozmiarów implanty Bicon doskonale integrują się z kością, a następnie niewzruszenie w niej pozostają przez wiele lat przenosząc wszystkie siły, z którymi na co dzień zmaga się naturalny ząb.

- Większa dynamika integracji z kością – Formowanie dojrzałej kości z kanałami Haversa pomiędzy pierścieniami implantów Bicon następuje z szybkością 30-50 mikronów dziennie, co w porównaniu z innymi implantami ( 3-5 mikronów dziennie) wydaje się być wynikiem niewiarygodnym. Kształt plateau, charakterystyczny jedynie dla implantów Bicon stymulując przyrost kości pozwala skrócić czas wgajania implantu zarówno w szczęce, jak i w żuchwie mając istotny wpływ na zapewnienie doskonałego efektu estetycznego przez wiele lat.

- Dojrzała kość wokół implantu – Tylko w przypadku implantów Bicon mamy do czynienia z dojrzałą kością z Kanałami Haversa wokół implantu. W każdym innym systemie kość wokół implantu to blizna kostna, taka jak po złamaniach. Wytrzymałość obu tych kości jest zdecydowanie różna i również ma wpływ na prawidłowe utrzymanie i pracę implantu w czasie. Co za tym idzie?:

- brak zaniku kości wyrostka zębodołowego w czasie

- przyrost kości wyrostka zębodołowego w czasie po obciążeniu funkcjonalnym

- „bakteriooporne połączenie łącznika z implantem” - bez mikroruchów, pompy bakteryjnej, perimplantitis. Połączenie łącznika z implantem realizowane jest za pomocą stożka samohamownego. Jego 1,5 stopniowe nachylenie eliminuje mikroruchy i tym samym zapobiega przeciekowi bakteryjnemu. Szczelina między łącznikiem, a implantem jest mniejsza niż 0,5 mikrona wykluczając jakąkolwiek możliwość kolonizacji bakterii oraz przedostawania się erytrocytów. Szczelność połączenia pozwala wszczepić implant subkrystalnie ( 2,3, a nawet 5 mm poniżej szczytu wyrostka zębodołowego ) bez ryzyka wystąpienia perimplantitis. Są jeszcze dwa systemy, które dają podobne korzyści ( Ankylos, Astra) … cała reszta systemów nie...we wszystkich pozostałych są mikroruchy, mamy do czynienia z pompą bakteryjną……….

Konstrukcja i kształt implantu Bicon ( kształt plateau )pozwalają utrzymać pięciokrotnie dłuższą odbudowę protetyczną w stosunku do długości implantu bez jakiegokolwiek zagrożenia dla efektów funkcjonalnych i estetycznych pracy.

Pieczęć Bicon.jpg